Komentārs

Kā aprūpes namos sadzīvot epidemiloģiskām prasībām  un dizainam?

Epidemiloģiskās prasības aprūpes namos ilgtermiņā izmainīs to arhitektūru, iekārtojumu un iemītnieku dzīves kvalitāti.
Pandēmijas pieredze mudina senioru aprūpes namiem radīt jaunas vadlīnijas, tai skaitā telpu arhitektūrā un iekārtojumā, jo ir skaidrs, ka dzīve tajos turpmāk tiks organizēta citādi nekā pirms COVIDa.

Vispirms pārmaiņas skars telpu plānojumu. Tā būs nepieciešamība klientiem nodrošināt plašākas personīgās telpas, kā iespēju pašizolēties; telpu pārplānošanas iespējas epidemiloģsiko risku gadījumā.

Ieejas zonās saglabāsies vizuālās un epidemiloģiskās kontroles iespējas. Tiks izveidotas mājīgas telpas viesu uzņemšanai, kur iemītniekiem tikties ar ciemiņiem. Ēdamzonu transformācija un sadalīšana mazākās zonās, jo saglabāsies prasība pēc fiziskas distancēšanās.

Taču visa iepriekš teiktā kontekstā tiek uzsvērts aprūpes mērķis - dzīves kvalitātes, drošības un komforta nodrošināšana aprūpes saņēmējiem.
Fatimas senioru rezidences atpūtas telpa, Panaz Ltd. foto

Tekstils ir viens no būtiskākajiem elementiem, kas nodrošina mājīgumu un komfortu. Tā daudzveidīgā izmantošana arī turpmāk būs nozīmīga daļa no aprūpes namu interjera. Vienīgi nepiemērotie audumi tiks aizstāti ar antibakteriaļiem un ugunsdrošiem audumiem.

Telpu iekārtojumā un izmantoto krāsu tonalitātē arvien vairāk tiks ņemti vērā pētījumi par krāsu, kontrastu un faktūru ietekmi uz vecu cilvēku uztveri un šo faktoru terapeitisko nozīmi.

Īpaša uzmanība tiks veltīta cilvēkiem, kas slimo ar vecuma demenci. Eiropā vien ar šo slīmību slimo 10 miljoni cilvēku. Vairums no viņiem ir senioru un aprūpes namu klienti.
Kā demences pētījumi ietekmēs interjeru izveidi?

Ieteikumos minētskontrastējošu krāsu izmantojums šādos interjera elementu pāros:  "rokturis - durvis", "slēdzis - siena", "atpūtas krēsls - tepiķis", "gultas veļa - grīda". Telpā pēc iespējas vairāk dabīgās gaismas. Gultas veļa un mēbeļu tapsējums ar kantējumu citā tonī. Retro audumu apdruku stilizējums no aprūpes namu iemītnieku jaunības laika. Krāsainas dabas formu abstrakcijas, izvairoties no sīkiem rakstiem un spirālēm.

Ja sekot šiem ieteikumiem, tad aprūpes namu interjeriem paredzamas kardinālas pārmaiņas.

Pievienot komentāru

Email again: